sunset1.jpgsunset2.jpg

 

Rok 2016 dobiegł końca - czas na podsumowanie Rankingu Biegaczy Miasta i Gminy Wieleń 2016 

Uroczyste podsumowanie Rankingu Biegaczy Miasta i Gminy Wieleń odbyło się 29 stycznia 2017 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury "Strzelnica" w Wieleniu. Klub Sportowy Debiut chcąc zachęcić mieszkanców gminy do uczestnictwa w naszych lokalnych biegach, w 2016 roku stworzył Ranking dzięki któremu wyłoniono "Biegacza Roku" i "Biegaczkę Roku". Ranking był obięty patronatem Burmistrza Wielenia.

Całą uroczystość podsumowania Rankingu poprowadził Sebastian Pisowodzki rozpoczynając swoje przemówienie od cytatu słynnego biegacza Emila Zatopka: Ptak lata, ryba pływa ,człowiek biega.

Po przywitaniu wszystkich obwecnych gości przedstawił prezentację działalności klubu KS Debiut. Można było się dowiedzieć jak i kiedy powstał klub oraz czym się zajmuję (począwszy od wolontariatu, poprzez organizację: turniejów warcabowych, biegów, testów Coppera, rywalizacji na endomondo skończywszy na reprezentacji gminy na arenie sportowej Polski).

Następnie „przypomniał" sposób naliczania punktów w Rankingu (za zajęte miejsce w danym biegu, za liczbę przebiegniętych kilometrów oraz za wyniki uzyskane w dwóch testach Coopera zorganizowanych przez KS Debiut) oraz jakie biegi  odbywające się na terenie Miasta i Gminy Wieleń zaliczały się do zdobycia punktów:

  1. I Bieg Wiosenny „Żegnaj Zimo” - Marianowo,
  2. VI Bieg Papieski 2016,
  3. VIII Bieg o Puchar Srebrnej Wstęgi Bukówki – Kuźniczka 2016,
  4. XXXVII Notecki Półmaraton im. Józefa Nojiego,
  5. Bieg crossowy w ramach VI Gminnych Zawodów Sportowo-Obronnych o Puchar Burmistrza Wielenia,
  6. X Bieg im. Jana Welki we Wrzeszczynie,
  7. XL Bieg Sylwestrowy w Miałach.

Kolejnym etapem było uhonorowanie zwycięzców Rankingu Biegaczy pucharami, dyplomami i nagrodami. Głos zabrała Sekretarz Gminy Wieleń Pani Krystyna Heppner, która wręczała Puchary Burmistrza Wielenia.

Pierwsze 3 miejsca w kategorii mężczyzn zajeli:

1. Pisowodzki Sebastian – 163 punkty,

2. Tuta Sławomir – 162 punkty,

3. Wojewoda Paweł – 142 punkty,

Pierwsze 3 miejsca w kategorii kobiet zajeły:

1. Kornacka Monika – 85 punktów,

2. Krystek Martyna – 57 punktów,

3. Dominikowska-Obst Joanna – 19 punktów,

Wyniki wszystkich uczestników Rankingu dostępne w Komunikacie nr 8.

Wśród wszystkich uczestników Rankingu rolosowano 10 nagród rzeczowych o charakterze sportowym. 

W ramach podziękowania Pani Burmistrz Elżbiecie Rybarczyk za objęcie Rankingu patronatem Kub Sportowy Debiut ofiarował pamiątkową koszulkę klubową.

Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, przy którym mile spedzili czas. Można było bliżej poznać swoich rywalali i ich rodziny. Porozmawiać o swoich planach, osiągnieciach ale także o tematach nie związanych z bieganiem. 

Dziękujemy wszystkim za przybycie. Uczestnikom rankingu gratulujemy, życzymy dużo zdrowia i sukcesów w nadchodzącym sezonie, a stając na starcie każdego biegu, aby kierowali się słowami Pauli Radcliffe:  Za każdym razem, kiedy startuję mam jeden cel – żeby biec szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. 

Zachęcamy wszystkich mieszkańców gmimy do zapoznania się z nowym, nieco zmienionym, regulaminem tegorocznej edycji rankingu. Wszystkich gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w rywalizacji. 

 

fot.P.Mumot, H.Forbrich, L.Tuta