IV Mikołajkowy Turniej w Warcabach Klasycznych - 3.12.2016 r.

Dnia 3 grudnia 2016 Klub Sportowy „Debiut” Wieleń zorganizował IV Mikołajkowy Turniej w Warcabach Klasycznych. Z naszej gminy w turnieju więzło udział tylko 6 osób. Frekwencją niestety nie jest zadawalająca, ale za to możemy się pochwalić zainteresowaniem ze strony klubów z: Wronek (LUKS Gry Logiczne Wronki), Rychlika (LKS Zuch Rychlik), Kuźnicy Żelichowskiej (LZS Kuźnica Żelichowska) a nawet z Warszawy (UKS Struga Marki). Rodzina Zajączkowskich: Pan Marcin z córkami Marią i Aleksandrą jechali ponad 4 godziny specjalnie aby zagrać w naszym turnieju!

Zawody zostały rozegrane w trzech grupach wiekowych:

- do 9 lat

- od 10 do 12 lat

- open (z dodatkową klasyfikacją do lat 16).

W każdej kategorii toczyła się zacięta walka o miejsca na podium. 

 

  • W kategorii do 9 lat dzieci rozegrały 10 partii po których wyłoniono zwycięzców:

I miejsce zajęła Skobel Aleksandra (LUKS Gry Logiczne Wronki)zdobywając 16 pkt.,

II miejsce zajął Szlendak Miłosz (LZS Kuźnica Żelichowska) zdobywając 12 pkt.,

III miejsce zajął Gaborek Jakub (Wieleń) zdobywając 11 pkt.,

tuż za podium znaleźli się reprezentanci Wielenia Ryżek Ziemowit i Garstka Alan zajmując odpowiednio 4 i 5 miejsce.  

  

  • W kategorii od 10 do 12 lat rozegrano 7 rund

I miejsce zajął Jurczak Jakub (LZS Kuźnica Żelichowska) wygrywając wszystkie partie i zdobywając 14 pkt.,

II miejsce zajęła Flisikowska Agata (LKS Zuch Rychlik), zdobywając 12 pkt.,

III miejsce zajął Przyłoga Seweryn (LZS Kuźnica Żelichowska) zdobywając 10 pkt.,

gminę Wieleń reprezentował Pisowodzki Jacek, który uplasował się na 8 miejscu.  

 

  • W kategorii od 13 do 16 lat

I miejsce zajął Skobel Mateusz (LUKS Gry Logiczne Wronki) wygrywając jednocześnie turniej open,

II miejsce zajął Pisowodzki Adam (Folsztyn),

III miejsce zajął Boharewicz Mateusz (LZS Kuźnica Żelichowska).

  

  • Po 7 rundach w turnieju open

I miejsce zdjęła Marta Knap (LKS Zuch Rychlik),

II miejsce Przybył Jarosław (LKS Zuch Rychlik,

III miejsce Matkowski Adam (LZS Kuźnica Żelichowska).

Klub Sportowy „Debiut” Wieleń reprezentowała Tuta Lidia, która zajęła 4 miejsce.

 

 Z turnieju nikt nie wyszedł z pustymi rękami. Wszyscy uczestnicy otrzymali Mikołajkowe paczuszki słodkości. Dodatkowo osoby zajmujące miejsca I-III w każdej kategorii  uhonorowano dyplomami, statuetkami oraz nagrodami rzeczowymi a pozostałe osoby drobnymi upominkami.

Turniej przebiegał w miłej, sportowej atmosferze. Organizatorzy starali się zapewnić zawodnikom jak najlepsze warunki gry i umilić pobyt słodkim poczęstunkiem oraz ciepłą kawą i herbatą zarówno dla uczestników zawodów jak i opiekunów.

Sędzią głównym był Sebastian Knap, który zadbał aby zawody zostały rozegrane zgodnie z kodeksem warcabowym, z uśmiechem na twarzy mimo porażek i bez nieporozumień.

Klub Sportowy „Debiut” Wieleń posiada głównie sekcje biegową a uparcie co roku organizuje Turniej Warcabowy z nadzieją, że zainteresowanie dzieci z naszej gminy będzie większe. To z myślą o „naszych” dzieciach jest organizowany. Dlaczego akurat warcaby? Jest to gra towarzyska o walorach edukacyjnych, wpływają na zdolność logicznego myślenia, rozwijają pamięć i ułatwiają koncentrację. Współzawodnictwo uczy radzenia sobie z porażką. Większość uważa warcaby za grę typowo "dziecinną”, a w dobie komputerów za przeżytek Tymczasem w gry planszowe, w tym w warcaby, grają bardzo różni ludzie - od młodzieży po osoby starsze. Czy wiecie że w tym roku, po 42 latach rozwoju warcabów międzynarodowych w naszym kraju mamy Polkę na szczycie? Natalia Sadowska zawodniczka MKS Mazovii Mińsk Mazowiecki jest pierwszą Polką, która została mistrzynią świata w warcabach 100-polowych! Tytuł Mistrzyni Świata Kobiet 2016 zdobyła w Karpaczu 8.09.2016 r.  Dla Polski jest to największy sukces w historii. Kto wie, może za klika, kilkanaście lat Wieleń będzie mógł cieszyć się podobnymi sukcesami naszych mieszkańców.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie, gratulujemy zajętych miejsc i życzymy dalszych sukcesów.